• Panorama miasta
Z prac Gminy

Duże sukcesy sekcji piłki siatkowej

2013-02-27 13:27

Zakończyły się rozgrywki Świętokrzyskiej Ligi w kategorii wiekowej Młodzik, Kadet oraz Junior w piłce siatkowej, gdzie duże sukcesy odniosły drużyny reprezentujące MKS "Czarni" Połaniec. Jako jedyny klub województwa świętokrzyskiego mamy zespoły na pudle w każdej kategorii wiekowej. Największy sukces odniosła drużyna młodzików, która zajęła I miejsce. Drużyna nie miała sobie równych w lidze zdobywając 23 punkty. Zdecydowanie wyprzedziła pozostałe drużyny (w ciągu sezonu wygrali 11 z 12 rozegranych meczów).

II miejsce zajęła drużyna DMKS Plas Kielce 20 pkt., a III miejsce STS I Skarżysko Kamienna 19 pkt.. Nasza drużyna tym samym awansowała bezpośrednio do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, które odbędą się w Białej Podlasce w dniach 6-7 kwietnia 2013 roku.
Drużynę młodzików reprezentowali: Kamil Guzik kpt., Michał Bączek, Wojciech Filipowicz, Piotr Tomporowski, Wiktor Woś, Jakub Zyngier, Paweł Małek, Bartłomiej Kowalski, Wiktor Kamiński, Bartłomiej Dróżdż, Mateusz Kutz, Michał Roguz. Trenerem zespołu jest Krzysztof Kazberuk.

Duży sukces zanotowali również juniorzy, którzy zajęli II miejsce. Finały rozgrywek odbyły się w systemie  play–off (do dwóch wygranych meczy). Na początku drużyna nasza po zaciętych meczach pokonała STS Skarżysko Kam. 2:1. W meczach o I miejsce juniorzy nasi przegrali 2:0 z drużyną Effector Kielce. W dniach 8-10 lutego nasi juniorzy rozegrali turniej 1/8 Finału Mistrzostw Polski, które odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim. Niestety nasi zawodnicy przegrali z drużynami z Radomia, Tomaszowa Mazowieckiego i Międzyrzeca Podlaskiego. Drużyna z Radomia awansowała do półfinału Mistrzostw Polski. Sukces i miejsce cieszy tym bardziej, że trzon zespołu tworzyli zawodnicy młodsi od przeciwników nawet o trzy lata co daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w sezonach następnych. Dużym osłabieniem dla zespołu była kontuzja Michała Kaczmarczyka na początku sezonu.
Skład drużyny juniorów: Mariusz Kwiatkowski, Jakub Kwiatkowski, Jakub Garboś Dawid Dziuba, Michał Jaguś, Michał Walenciak, Jarosław Filipowicz, Kacper Kalina, Mariusz Kępiński,  Wojciech Machowski, Wiktor Krempa (Libero), Marcin Ptak, Michał Kaczmarczyk, Igor Bąk. Trenerem zespołu jest Piotr Cieśla.

III miejsce i awans do 1/8 Finału Mistrzostw Polski zdobyli również kadeci. Drużynie kadetów niewiele zabrakło do zakwalifikowania się do turnieju dodatkowego (1 punkt) i walki o I miejsce. Mamy nadzieje, że drużyna ta pokaże na co ją stać w turnieju 1/8 Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 8-10 marca w Ozorkowie.
Drużyna kadetów grała w składzie: Michał Jaguś, Kacper Kalina, Mariusz Kępiński, Michał Walenciak, Jakub Kwiatkowski, Jakub Garboś, Wiktor Krempa, Wojciech Filipowicz, Kamil Guzik, Jakub Kowalski. Trenerem zespołu jest Piotr Cieśla.