STRONA ARCHIWALNA

Przejdź na stronę www.portal.polaniec.eu
  • oferta terenów inwestycyjnych
  • Kompleks basenowo-rekreacyjny Delfin
  • Most na rzece Wiśle
  • Kopiec Kościuszki
  • Panorama miasta
Z prac Gminy

Przy wigilijnym stole w Gimnazjum

2013-12-28 10:34

        dodano przez: Dominika

                     

Ten liryczny program przybliżył zgromadzonym magię Świąt Bożego Narodzenia. Niejeden za słuchaczy przeniósł się myślami do rodzinnego domu, przypomniał sobie wartości, które są w życiu najważniejsze.        Wsłuchaliśmy się w słowa wierszy i kolęd mówiących  o miłości bliźniego, szacunku do drugiego człowieka i radości z prostych rzeczy. Na zakończenie występu młodzież życzyła wszystkim dobrych świąt: „Dobrych jak pod stopami ląd I dobrych czynów, dobrych myśli.”  Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor Jerzy Nowak, który serdecznie powitał wszystkich pracowników, emerytów i przybyłych gości. Następnie dyrektor podsumował mijający rok wymieniając blaski i cienie życia naszej placówki. Podkreślił starania władz miasta o godne życie mieszkańców Połańca w tych trudnych dla kraju czasach.  Zaprezentował uczestnikom spotkania sukcesy naszych uczniów w różnych konkursach przedmiotowych i sportowych. Dumnie podkreślił, iż w roku 2012/2013 młodzież gimnazjum wywalczyła tytuł dziewięciu laureatów i dziewięciu finalistów ( w porównaniu do poprzednich lat nastąpił 100% wzrost).  Kończąc swoje wystąpienie Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Podziękował również nauczycielom za sumienną pracę z uczniami, władzom miasta i gminy za wsparcie i wyrozumiałość, Radzie Rodziców za wspaniałą współpracę. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec , Pan Jacek Tarnowski, który podsumował mijający rok, przedstawił plany rozwoju miasta, podziękował nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży, osiągnięte sukcesy, oraz zapewnił nauczycieli o nieustającym wsparciu. Złożył także pełne ciepła i optymizmu życzenia z okazji  Świąt Bożego Narodzenia. Z kolei głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Stanisław Lolo, który podkreślił piękno naszego miasta, wytrwałą i mozolną pracę nauczycieli, osiągnięte sukcesy a potem złożył tradycyjne życzenia.  Głos zabrali również przedstawiciele Rady Miasta: Pan Zdzisław Kwiatkowski oraz Pan Andrzej Wawrzyniec,  którzy złożyli wszystkim uczestnikom świąteczne życzenia.   Następnie głos zabrał Przewodniczący Zakładowego ZNP, Pan Zbigniew Brzeski, który podkreślił trudną pracę pedagogów i zmniejszającą się liczbę uczniów oraz podejmowanie nowych wyzwań przez nauczycieli.  Do życzeń świątecznych dołączyli się również Pani Dyrektor Jadwiga Krala, Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Andrzej Dziedzianowicz oraz ksiądz Witold Dobrzański.  Po wystąpieniach gości Dyrektor Poprosił ks. Krzysztofa Kulpę o wprowadzenie w wigilijny nastrój. Po modlitwie i błogosławieństwie nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Przy wigilijnym stole nie zabrakło kolęd, wspomnień i optymizmu na kolejne lata.

Powrót do poprzedniej
Pomoc dla Ukrainy Spot 2019 Spot 2019 Inwestycje POŁANIEC DLA INWESTORÓW PLANY ROZWOJU Fotogaleria Połaniec.TV Merkuriusz Połaniecki Kosynier - nasza ziemia połaniecka Nagrody i wyróżnienia Oferty pracy Połaniec.info Połaniec w mediach RADA SENIORÓW MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA Interpelacje radnych INFRASTRUKTURA DROGOWA OCHRONA ŚRODOWISKA OŚWIATA I WYCHOWANIE REMONTY I BUDOWY OBIEKTÓW NA TERENIE MIASTA I GMINY POŁANIEC Lokalny biznes ŚDS WTZ KARTA SENIORA Dane pomiarowe powietrza Nieodpłatna Pomoc Prawna Budowa mostu na rzece Wiśle e-świętokrzyskie Pomoc zewnętrzna dla przedsiębiorców SIP województwa świętokrzyskiego system gospodarowania odpadami propozycje zadań publicznych badanie satysfakcji zgłoś usterkę WKU Sandomierz
Sonda

Proszę ocenić zmiany dotyczące funkcjonalności strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące estetyki strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące przejrzystości strony internetowej gminy

Kalendarz wydarzeń
Więcej wydarzeń
Newsletter
Mapa aktywności organizacji pozarządowych


Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec.                          Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec.