Z prac Gminy

Połanieccy zapaśnicy – mistrzami Polski Młodzików w Olsztynie

2014-11-20 10:01

dodano przez: Dominika

Patryk Jurkowski ze srebrem, Piotr Migoń z brązowym medalem - Mistrzostw Polski Młodzikówi Młodziczek w zapasach w stylu wolnym

Dwa medale zapaśników z Połańca na Mistrzostwach Polski Młodzików w Olsztynie. W dniach 7-9 listopada w  Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym. W turnieju tym startowało  219 zawodników i 114 zawodniczek z całej Polski. MKS Czarni Połaniec reprezentowała sześcioosobowa ekipa składająca się z  czterech  zawodników i dwóch zawodniczek.

Drużynę chłopców  reprezentowali : Patryk Jurkowski  w kategorii wagowej 35 kg , Adaś Piotr w 42 kg , Władczyk Jakub w 53 kg i Piotr Migoń  w 66 kg. Natomiast w grupie dziewcząt : Weronika Kapinos w kategorii 48 kg, i Wiktoria Siemek w kategorii 34 kg. Po stoczeniu wielu pasjonujących walk ostatecznie Patryk Jurkowski wywalczył  sobie srebrny medal  i tym samym został wicemistrzem Polski  w roku startowym 2014. Piotr Migoń po równie ciekawych pojedynkach wywalczył brązowy medal i stanął na trzecim stopniu podium. Kolejny nasz zawodnik Jakub Władczyk wywalczył  piąte miejsce, a Piotr Adaś uplasował się na dwudziestym trzecim miejscu. W rywalizacji dziewcząt- Wiktoria Siemek zajęła miejsce piąte, natomiast Weronika Kapinos miejsce osiemnaste. Medale uzyskane w najważniejszym turnieju jakimi są Mistrzostwa Polski Młodzików poprzedziły równie dobre starty  podopiecznych  trenerów  Tadeusza Szkwarka i Henryka Skotnickiego w turniejach Ogólnopolskich i Makroregionalnych:

Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w zapasach styl wolny Tychy  06-08. 06.2014r
·        JURKOWSKI PATRYK  I-sze miejsce w wadze do 35 kg
·        MIGOŃ PIOTR  I-sze miejsce w wadze do 66kg

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w zapasach styl wolny- Milicz 26-27.09.2014
·        JURKOWSKI PTRYK I-sze miejsce w wadze do 35 kg
·        MIGOŃ PIOTR II-gie miejsce w wadze do 66 kg

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach styl wolny Połaniec 18.10.2014
·        Jurkowski Patryk III-cie miejsce w wadze do 35kg
·        MIGOŃ PIOTR  II-gie miejsce w wadze do 66kg

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach styl klasyczny Staszów 26.10.2014·
 -      JURKOWSKI PATRYK  I-sze miejsce w wadze do 35kg
 ·       MIGOŃ PIOTR  I-sze miejsce w wadze do 73kg

Należy nadmienić , że na sześćdziesiąt startujących reprezentacji klubowych z całej Polski -zawodnicy z Połańca na trwałe zaznaczyli swoją obecność- zajmując ósme miejsce we współzawodnictwie klubowym.

Już po raz trzeci od  organizacji oficjalnych Mistrzostw Polski w grupie wiekowej-nasi połanieccy Młodzicy przyjeżdżają z tej najważniejszej  imprezy sportowej z medalami. Należy tu przypomnieć,  iż w pierwszych Mistrzostwach Polski Młodzików w roku 2012- srebrny medal dla Połańca wywalczył KAROL CZEGUS w kategorii wagowej 42kg. Natomiast w 2013 r. w drugich Mistrzostwach Polski Młodzików - brązowy  medal zdobył- SZYMAŃSKI PIOTR w wadze do 53 kg. Gratulujemy naszym zawodnikom, cieszymy się ich sukcesami oraz mocno im kibicujemy.