• Most na rzece Wiśle
  • Kopiec Kościuszki
  • Panorama miasta
Z prac Gminy

Podsumowanie najważniejszych sukcesów sportowych sekcji zapaśniczej MKS ,,CZARNI” Połaniec w roku startowym 2015

2015-12-03 08:35

dodano przez: Dominika

Naszym największym sukcesem jest srebrny medal na Międzynarodowym Turnieju z cyklu Austria OpenJunior 27-28.02.2015 r, który wywalczył sobie - Sebastian Barabasz.

Następna duża impreza sportowa to Mistrzostwa Polski juniorów w zapasach styl wolny 6-7.03.2015 r. w Rzeszowie, i tu znów największy sukces odniósł utytułowany zawodnik MKS ,,CZARNI” Połaniec – Sebastian Barabasz  kat. wag. do 55 kg. Wywalczył on srebrny medal i tym samym potwierdził swoją przynależność do grona najlepszych zawodników w Polsce. Zawodnik ten był objęty szkoleniem Kadry Narodowej Polskiego Związku Zapaśniczego – juniorów styl wolny na rok 2015 (w systemie współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży wywalczył 12 pkt.)

Kolejnym naszym osiągnięciem - był I Puchar Polski Kadetów. Pierwsze eliminacje centralne do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym odbyły się

20-22.03.2015r.Włodawie i tu do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży klasyfikację wywalczyli :

Patryk Jurkowski w kat. wag. do 42 kg,

Jakub Władczyk w kat. wag. do 58 kg,

Kamil Adaś w kat. wag. do 85kg.

W Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS styl wolny kadetów, które odbyły się w 10-12.04.2015r. Odolanów i tu zawodnik: Patryk Jurkowski wywalczył tytuł wicemistrza Polski zdobywając srebrny medal. Tuż poza podium uplasował się Kamil Adaś. Pozostali dwaj zawodnicy Jakub Władczyki Krystian Janas uplasowali się na 10-tych pozycjach

W II Centralnych eliminacjach kadetów do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym 22-23.05.2015 r. Janów Lubelski - zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu klasycznym:

Dominik Machniak w kat. wag. do 76 kg,

Dominik Wolak w kat. wag. do 85kg.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów – styl wolny 29-31. 05.2015 r. Rudnik

Sebastian Barabasz wywalczył tytuł M/n Mistrza Polski zdobywając złoty medal. W tych samych M/m Polski w grupie wiekowej kadetów – styl wolny Patryk Jurkowski  wywalczył brązowy medal, i był to jedyny medal polskich zawodników w tej grupie wiekowej. Dlatego też ten brązowy krążek ma dla nas wielką sportową wartość.

W 19 Memoriale Jana Kałca w zapasach styl wolny 06.06.2015 r. Łódź - w otwartym Turnieju o Mistrzostwo województwa Łódzkiego, nasza ekipa zapaśnicza z Połańca brała udział, i tu w najmłodszej kategorii wiekowej medale wywalczyli:

Durma Karol: II,Sijka Damian: III.

Kategoria wiekowa młodzicy/czki:

Kapinos Weronika: I, Pietruch Anna: I.

Siemek Wiktorja: II , Zysk Laura: III , Kozłowski Kamil: V .

Kategoria wiekowa kadeci:

Adaś Kamil : III, Wolak Dominik : VII.

W Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS młodziczek w zapasach kobiet 12 - 14. 06. 2015 r. w Piotrkowie Trybunalskim, dużym sukcesem okazał się start dziewcząt w tych zawodach ponieważ zdobyły trzy miejsca medalowe:

Laura Zysk wywalczyła srebrny medal w kat. wag. do- 32 kg,

Anna Pietuch również wywalczyła srebrny medal w kat. wag. do- 67 kg,

Wiktoria Siemek wywalczyła brąz w kat. wag. do- 37 kg.

Tuż poza podium uplasowała się Weronika Kapinos w kat. wag. do- 48 kg.

XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kadetów w stylu wolnym 19-21.06.2015r. Solec Kujawski, przyniosła nam duży sukces. Bowiem start dwóch zawodników MKS ,,CZARNI '' Połaniec na tej prestiżowej imprezie sportowej, w której zarówno Patryk Jurkowski w kat. wag. do 42 kg, jak i Jakub Władczyka wywalczyli bardzo wysoką pozycję zajmując V miejsce, a na miejscu 11 uplasował się trzeci z zawodników naszego klubu Adaś Kamil.( ww. zawodnicy w systemie współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego wywalczyli 12 pkt.) Patryk Jurkowski, Piotr Migoń i Kamil Adaś, byli objęci szkoleniem Kadry Narodowej Polskiego Związku Zapaśniczego – juniorów młodszych styl wolny na rok 2015.

XXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży kadetów w stylu klasycznym 26-28. 06. 2015r. w  Radomiu, była dużym sukcesem dla najmłodszego w tej grupie wiekowej zawodnika MKS ,,CZARNI” Połaniec: Patryka Jurkowskiego, który w kat. wag. do- 42 kg wywalczył V miejsce. Pozostali dwaj zawodnicy uzyskali lokaty: Dominik Wolak i Dominik Machniak11 i 16 ( ww. zawodnicy w systemie współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży wywalczyli 8 pkt.)

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w zapasach Kobiet 26.09.2015r. Chełm:

Kapinos Weronika – kat. wag.48 kg III miejsce,

Laura Zysk- kat. wag. 32 kg V miejsce,

Wiktoria Siemek – kat. wag.40 kg V miejsce,

( ww. zawodniczki w systemie współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży wywalczyły 6 pkt.).

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 02-03.10.2015 r. Krasnystaw:

Aleksandra Kazberuk – kat. wag. do 60 kg V miejsce,

Krzysztof Bąk- kat. wag. do 65 kg V miejsce,

( ww. zawodnicy w systemie współzawodnictwa sportu dzieci i młodzieży wywalczyli 16 pkt.).

Międzynarodowy Turniej Kadetów i Juniorów w zapasach styl wolny Kraśnik 20 – 22.11.2015 r.:

Jakub Władczyk – kat. wag. do 63 kg III miejsce,

Sebastian Barabasz – kat. wag. do 60 kg  III-miejsce,

Marcin Czwartosz, Adaś Kamil, Dominik Wolak wywalczyli w swoich kategoriach wagowych  V – miejsca, pozostali trzej zawodnicy Krystian Janas, Jakub Czarnecki uplasowali się na VIII pozycjach, Jurkowski Patryk na IX miejscu .

Sekcja zapaśnicza Miejskiego Klubu Sportowego ,,Czarni”  kolejny już rok była wśród  grona wiodących dyscyplin sportowych w województwie. Warunkiem otrzymania statusu WLKS  jest  usystematyzowany proces szkolenia i współzawodnictwa zawodników,  począwszy od kategorii wiekowej: młodzika, poprzez juniora młodszego, juniora, aż do młodzieżowca. W założeniu mającym doprowadzić do mistrzostwa sportowego, czyli należy utrzymać odpowiednio wysoki poziom sportowy oraz określoną liczbę punktów w ramach współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, co przekłada się na ukierunkowaną opartą o rozwój  pomoc finansową.  Trzeba również nadmienić, iż twórcami ww. sukcesów sportowych są szkoleniowcy, którzy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem realizowali wytyczone zadania, są to: Henryk Skotnicki, Tadeusz Szkwarek i Wiktor Skrobacz.

Podkreślić należy, iż praca i zaangażowanie szkoleniowców to jedno, ale bez środków finansowych które są niezbędne aby móc się realizować, rozwijać  i funkcjonować na tak wysokim poziomie to drugie, a bez wsparcia finansowego było by to niemożliwe. Dlatego też trenerzy sekcji pragną podziękować firmom i instytucjom za wsparcie jakiego udzieliły zawodnikom tej dyscypliny sportowej w 2015 roku, a  były to: Zarząd GDF SUEZ Energia Polska SA w Połańcu, Zarząd Elposerwis Sp. zo.o. w Połańcu, Świętokrzyska Federacja Sportu w Kielcach, Świętokrzyskie Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Kielcach.

Szczególnie pragniemy podziękować Władzom Miasta i Gminy Połaniec, bo dzięki ich systematycznej pomocy i dobrej współpracy, kolejny rok był dla nas rokiem obfitym w sukcesy sportowe.