• Most na rzece Wiśle
  • Kopiec Kościuszki
  • Panorama miasta
Z prac Gminy

Złoto dla Weroniki Kapinos, brąz dla Pauliny Misiak - kolejne dwa medale Mistrzostw Polski w zapasach kobiet wywalczyły dziewczęta z ,,CZARNYCH” Połaniec

2016-04-28 08:19

dodano przez: Dominika

W dniach od 22 i 23 kwietnia tego roku odbyły się w Chełmie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach Kobiet oraz Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. Do Chełmna w tym roku przyjechało aż 336 zawodników i zawodniczek reprezentujących 54 kluby, co jest rekordem na tego typu zawodach. Mimo tak dużej konkurencji niezwykle dobrze na zawodach wypadły reprezentantki naszego klubu Czarni Połaniec:

·       w grupie młodzieżowej brązowy medal zdobyła PAULINA MISIAK , a Aleksandra Kazberuk zajęła piąte miejsce.
·        w grupie młodziczek WERONIKA KAPINOS wywalczyła złoto, a Wiktoria Siemek ukończyła zawody na dziewiątej pozycji.

Tak dobry występ Weroniki potwierdza zasadność przyznania jej tytułu Talent Roku 2015 Powiatu Staszowskiego w plebiscycie ECHA DNIA. Sukcesy naszych zapaśniczek w Chełmie są kolejnym dowodem dobrej passy, jaką w tym 2016 roku przeżywa sekcja zapaśnicza Czarnych Połaniec. Warto bowiem w tym miejscu przypomnieć sukcesy, jakie od początku 2016 r. odwiesili klubowi koledzy naszych zapaśniczek:

·      Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w stylu wolnym w Osielsku SEBASTIAN BARABASZ wywalczył srebrny medal, a KRZYSZTOF BĄK zdobył brązowy.
·      W I Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym kadetów w Świdwinie brązowy medal wywalczył PATRYK JURKOWSKI , który również w I Pucharze Polski kadetów w stylu klasycznym w Warszawie wywalczył brązowy medal, a w II Pucharze Polski w zapasach w stylu wolnym w Chęcinach zdobył złoto.
·      JAKUB WŁADCZYK wywalczył srebrny medal w tym samym turnieju w Chęcinach.

Przed kadetami jeszcze jeden najważniejszy sprawdzian Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Warmia-Mazury 2016 zapasy styl klasyczny w Lubawie 29.04 – 1.05.2016 na którą kwalifikacje wywalczył PATRYK JURKOWSKI, oraz Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych Warmia-Mazury 2016 zapasy styl wolny w Lidzbarku Warmińskim na którą  kwalifikacje wywalczyli: PATRYK JURKOWSKI, JAKUB WŁADCZYK, PIOTR MIGOŃ w/w zawodnikom życzyć należy potwierdzenia wysokiej formy i przynależności do grona najlepszych zawodników w kraju.