STRONA ARCHIWALNA

Przejdź na stronę www.portal.polaniec.eu
  • oferta terenów inwestycyjnych
  • Kompleks basenowo-rekreacyjny Delfin
  • Most na rzece Wiśle
  • Kopiec Kościuszki
  • Panorama miasta
Z prac Gminy

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zrębinie zostali Aniołami Stróżami dla dziecka z oddziału onkologicznego

2017-12-18 08:19

  dodano przez: Dominika   

  Choroba nie wybiera. Nawet ta najcięższa.  Dotyka ludzi w różnym wieku, nawet małe dzieci. Możemy zadawać bolesne i pełne rozpaczy pytanie: cóż one takiego zrobiły? Lepiej jednak zastanowić się, co my możemy zrobić, aby choć na chwilę ulżyć im w cierpieniu, oderwać myśli od trudnej codzienności i wlać w serca nadzieję i optymizm. Małym , ale znaczącym i pięknym  gestem wychodzącym naprzeciw lękowi, bólowi, niepewności małych pacjentów leczonych onkologicznie jest akcja pisania kartek wsparcia.

Uczniowie naszej szkoły  bardzo chętnie podchwycili pomysł pisania kartek dla małych pacjentów oddziałów onkologicznych zainicjowany przez panią Alicję Kotlarz. Wykazali się wielką wrażliwością, kreatywnością i udowodnili, że los dzieci, które mają mniej szczęścia w życiu nie jest im obojętny.  Powstały piękne pocztówki zawierające słowa wsparcia, wzruszające wierszyki, mądre aforyzmy  i proste słowa płynące prosto z serca. Oczywiście nie zabrakło gorących życzeń powrotu do zdrowia oraz słów przepojonych wiarą i otuchą, że to co złe minie i przyjdzie lepszy czas, kiedy znów mali pacjenci będą beztrosko biegać, bawić się i płatać figle. Naszym uczniom nie przeszkadzało to, że nie znali odbiorcy swej kartki, nie wiedzieli w czyje ręce trafi. Przeciwnie, stanowiło to dla nich dodatkowe wyzwanie, wyzwalające pomysłowość, twórczość i dziecięcą, prostą empatię. Z dużym zaangażowaniem i wiarą, że może ich adresat zechce się  odezwać i  nawiązać kontakt, pisali kilka słów o sobie, swych zainteresowaniach, codziennych sprawach. Młodsi uczniowie założyli nawet konta mailowe, licząc, że któregoś dnia dostaną dobrą wiadomość od swego anonimowego teraz odbiorcy kartki.

       Pani Alicja Kotlarz zebrała wszystkie prace i odesłała je do szpitala w Lublinie. Na wiosnę wznowimy akcję w naszej placówce, gdyż jest ona bezterminowa, tak jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Wierzymy, że nasi uczniowie znów przystąpią do pracy i wykażą się kreatywnością i wrażliwością. Wiemy to niemal na pewno.

/J.Janeczek/

 

Powrót do poprzedniej
Pomoc dla Ukrainy Spot 2019 Spot 2019 Inwestycje POŁANIEC DLA INWESTORÓW PLANY ROZWOJU Fotogaleria Połaniec.TV Merkuriusz Połaniecki Kosynier - nasza ziemia połaniecka Nagrody i wyróżnienia Oferty pracy Połaniec.info Połaniec w mediach RADA SENIORÓW MŁODZIEŻOWA RADA MIEJSKA Interpelacje radnych INFRASTRUKTURA DROGOWA OCHRONA ŚRODOWISKA OŚWIATA I WYCHOWANIE REMONTY I BUDOWY OBIEKTÓW NA TERENIE MIASTA I GMINY POŁANIEC Lokalny biznes ŚDS WTZ KARTA SENIORA Dane pomiarowe powietrza Nieodpłatna Pomoc Prawna Budowa mostu na rzece Wiśle e-świętokrzyskie Pomoc zewnętrzna dla przedsiębiorców SIP województwa świętokrzyskiego system gospodarowania odpadami propozycje zadań publicznych badanie satysfakcji zgłoś usterkę WKU Sandomierz
Sonda

Proszę ocenić zmiany dotyczące funkcjonalności strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące estetyki strony internetowej gminy

Proszę ocenić zmiany dotyczące przejrzystości strony internetowej gminy

Kalendarz wydarzeń
Więcej wydarzeń
Newsletter
Mapa aktywności organizacji pozarządowych


Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec.                          Uwaga! Niniejsza strona internetowa podlega ochronie na mocy prawa autorskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Miasto i Gmina Połaniec.